Iexi Meltonian

Finisaj Ürünleri

Iexi Meltonian

Meltonian, ayakkabı ve deri aksesuarlarınız için yüksek kalitede boya ve bakım ürünleri sağlamaktadır. Ayakkabı Kremi, Deri Losyonu, Renk Spreyleri, Su Geçirmeyi Önleyici Ürünler ve Süet Bakım ürünleri bunlardan sadece birkaçı.

Krem Boya Merdane

Shoe Cream P/1

Deri ayakkabıların finisajı için ya da herhangi bir deri ürün için (süet hariç) kullanılan bir kremdir. Derinin bütün özelliklerini ortaya çıkarır, benzersiz bir parlaklık ve yumuşaklık verir. Gerektiğinde rengi öne çıkartmak ve eskitilmiş görüntüsü vermekiçinde kullanılabilir.

Uygulama: Sünger veya bez ile uygulayınız. Kısa bir süre sonra, döner fırça ile ya da orta hızda bir yünlü bezle ya da yünlü bir kumaş ile elde uygulayınız.
Renkler: ✔ Natürel ✔ Renkli

Datasheet


Krem Boya Zenne

Shoe Cream P/1-S

Yüksek parlaklıkta olan bu ürün, deri ayakkabıların finisajı için ya da herhangi bir deri ürün için (süet hariç) kullanılan bir kremdir.

Uygulama: Gerektiği yerde rengi dengelemek veya deriye antik efekti vermek için kullanılır.
Renkler: ✔ Natürel ✔ Renkli

Datasheet


Deri Besleme Kremi

Delicate Cream

Hafif bir yoğunluk elde etmek için erimiş mumların karışımından oluşan özel bir formüldür. Değerli malzemeleri temizler ve parlaklık verir; eldivenler, çantalar, ayakkabılar, timsah derisi, boyalı ve metalize edilmiş finisaj uygulaması yapılmış her çeşit sentetik üründe kullanılabilir. Sadece süetlerde kullanılamaz. Derinin opak görününümü korur. Her bir renk için kullanılabilir ve temizleme etkisine sahiptir.

Uygulama: Delicate Cream bez ile uygulanır. Istenilen efekt elde edilene kadar uygulamaya devam edilir. Kalıntılar gidene kadar, kuru ve yumuşak bir bezle ile kurulanır.
Renkler: ✔ Natürel


Rugan Temizleme Sıvısı

Polish Silicone Cream

Ayakkabıların, çantaların, deri giyim ve deri sandalyelerin finisajında kullanılan nötr bir üründür. Yumuşaklık verir, derinin şeffaflığını dengeler, su geçirmezlik ve iyi bir koruma sağlar. Ustelik temizleme etkisi de vardır.

Uygulama: Ayakkabı yapımı esnasında kullanılabilir, örneğin; sayayı ayarlamakta iyidir.
Renkler: ✔ Natürel

Datasheet


Fırın Öncesi Dolgu Kremi

Perfecta Cream

Su bazlı kendinden parlak ve mükemmel dolgu özelliği vardır.

Uygulama: Sünger ile uygulanır ve birkaç dakika kurumaya bırakılır. Daha çok parlaklık sağlar, döner pamuk fırça ile biraz taşlama yapılır ve son olarak deri malzeme, Carnauba mumu ve yün fırça ile temizlenir.
Renkler: ✔ Natürel ✔ Renkli

Datasheet


Son Kat Parlatıcı

Splendida P/29

Ayakkabı mumu ve reçine bazlıdır. Saya üzerine uygulandığında, yüksek parlaklık ve mükemmeldolgu efekti sağlar.

Uygulama:Nemli sünger ile uygulanıp, birkaç dakika kurumaya bırakılır. Daha iyi bir sonuç almak için Marmo BN ve Penetrex 77 karıştırılan Stilz mumu kullanılmalıdır. Kuruma süresi 2 ila 5 dakika arasıdır.
Renkler: ✔ Natürel ✔ Renkli

Datasheet


Antik Deri Kremi

Crema Antica

Yüksek parlaklıkta olan bu ürün, deri ayakkabıların finisajı için ya da herhangi bir deri ürün için (süet hariç) kullanılan bir kremdir.

Uygulama: Gerektiği yerde rengi dengelemek veya deriye antik efekti vermek için kullanılır.
Renkler: ✔ Natürel ✔ Renkli

Datasheet


Son Kat Parlatma Cilası

Paste Polish

Yüksek finisaj etkisi veren, kaliteli mumların karışımıdır. Bütün yumuşak deriler için uygundur.

Uygulama: Kullanımı kolay olan bu ürün, fırça veya yumuşak bez ile ayakkabının üzerine çok az bir miktarda uygulanır. Daha sonra, Carnauba mumuyla birlikte yumuşak bez veya döner fırça ile parlatılır. Paste Polish 2, Paste Polish 1'den daha yumuşak ve uygulaması kolay bir üründür. Ama, aynı teknik özelliklere sahiptir.
Renkler: ✔ Natürel ✔ Renkli

Likit Deri Parlatıcı

Autolux 601

Özellikle doğallık hissi, ipeksi parlaklık ve mükemmel şeffaflık vermek ve deriyi onarabilmek için kullanılan doğal mumların sıvı çözeltisidir. Parlak derilerle uyumludur.

Uygulama:Deri kirden ve yağ lekelerinden temizlenir. Bir bez ile derinin üzerine uygulanır. Kuruduktan sonra, döner yün fırça yardımıyla Carnauba mumu ile parlatılır. Daha fazla parlaklık istenildiği takdirde,bu işlem tekrarlanır
Renkler: ✔ Naturel ✔ Renkli

Datasheet


Yakma Cilası

Burnishing Wax

Deri üzerine parlaklık efekti vermek için, su bazlı ideal bir mumdur. Tehlikeli bir madde içermediğinden depolama için gayet uygundur. +5/40⁰C'de muhafaza edilmesi gerekir. Minimum dayanıklılık süresi; 12 aydır.
Uygulama:Sünger veya sprey tabanca ile uyguladıktan sonra, kurumaya bırakılır ve Abrasive Mumu kullanılarak pamuk fırçayla fırçalanır. Daha sonra, parlatıcı mum kullanılarak yün fırça ile fırçalanır. Kuruma süresi: 2 ila 5 dakikadır. Renkler: ✔ Naturel ✔ Renkli

Datasheet


Su Bazlı Deri Temizleme Sıvısı

LPN Detergent

Her çeşit deri için yumuşak bir temizleyicidir. Deride boşluklar bırakmaz. Deriye ipeksi bir dokunuş kazandırır ve finisaj için hazır hale getirir ve mat finisaj işlemi için de kullanılabilir.
Uygulama:Nemli sünger ile uygulanır ve birkaç dakika kurumaya bırakılır.

DatasheetLikit Parlatıcı

Meltonian Spray

Uygulama:Sprey tabanca ile orta basınçta uygulanır. Kurumadan, bez ile hemen yayılır. Beyaz Carnauba mumu ile ıslatılmış döner fırçayla parlatılır. Saya üzerine uygulanan dikiş yerlerine ve köşelere, orijinal rengini verir. Renkler: ✔ Natürel ✔ Renkli
Zıt Efekt: Renkli deride zıt renkleri ortaya çıkartmak için, koyu krem kullanılabilir. Örneğin; Medium veya Dark Brown'da Siyah, ya daAçık kahvede Dark Brown.
Gölge Efekt: Arzu edilen efekti vermek için, kullanılan malzeme kurumaya bırakılır. Sonra dakikdada 500 devir ile dönen Carnauba Mumu yedirilmiş fırça ile parlatılır ve Abrasive Mumu yedirilir.


Eskitme Boyası

Anilkristal

Mum bazlı çok parlak finisaj ürünü olan Anilkristal, ne grimsi bir kırılmaya sebep olur ne de deriüzerinde dolgu oluşmasına.

Uygulama:Deri kirden ve yağ lekelerinden temizlenir. Bir bez ile derinin üzerine uygulanır. Kuruduktan sonra, döner yün fırça yardımıyla Carnauba mumu ile parlatılır. Daha fazla parlaklık istenildiği takdirde,bu işlem tekrarlanır

Renkler: ✔ Siyah ✔ Naturel ✔ Kahve ✔ Koyu Kahve ✔ Kırmızı ✔ Mavi ✔ Yeşil ✔ Bordo


Fırın Öncesi Dolgu Boyası

Perfecta Liquid

Mum bazlı kendinden parlak olan bu ürün, yüksek dolgu özelliğine sahiptir. Ayakkabıyı çok parlak yapar ve iyi bir ipeksi dokunuş verir. Hem sırçalı deri ve hem de kaplı her türlü yumuşak deri ile uyumludur. Hem süngerlehemde sprey ileuygulanabilir

Uygulama:Daha fazla parlaklık elde etmek için MARMO BN ve PENTREX 77 ile birleştirerek fırçalayabilirsiniz. Kuruma süresi 2 ila 5 dakikadır.

Renkler: ✔ Naturel ✔ Renkli


Eskitme Cilası

Repus Cream

Yumuşak nubuk ve süet derilere “dumanlı” ve “buğulu” bir efekt sağlamak için uygundur, su bazlı birmumdur.

Uygulama:Sprey tabancası ile uygulandıktan sonra, kurumaya bırakılır ve Abrasive mumu kullanılarak pamuk fırça ile fırçalanır. +5/40⁰C'de muhafaza edilmesi gerekir. Minimum dayanıklılık süresi; 12 aydır.

Renkler: ✔ Naturel ✔ Renkli


Gölge Efekt Boyası

Base Coat Dye

Penetran anilin ve alkol bazlı bu ürün, parlak derilerin rengini değiştirmek için kullanılır. Orijinal renginden daha koyu bir efekt elde etmek için kullanılması önerilmektedir.

Uygulama:Kirden oluşan bütün izleri kaldırır ve deride gözenekler açarak, Magix Special ileboyalıyüzeyitamamentemizler.

Renkler: ✔ Bütün Renkler

Datasheet


Deri Tonlama Sıvısı

Rinnovatore Spray

Beyaz renkte olan bu ürünle, istenilen her renk sağlanabilir. Bu ürün, renklendirme ve parlak deriyi düzeltme için uygundur (süetler hariç).

Uygulama:Kullanmadan önce, ürünün uygulanacağı yüzey iyice temizlenir. Arzu edilen efekte bağlı olarak, 0.3/0.5 mm kalınlığındaki sprey tabanca başlığı ile 2 ila 2.5 atm basınçla uygulanır. Eğer 2. katı uygulamak gerekiyorsa, yeteri kadar kuruması beklenmelidir


Parlatma Sıvısı

Magic Dye Superlucido

Çok parlak, nitroselüloz bazlı bir üründür. Süet hariç, sürüngen, timsah derisi ve rugan deriler de dâhil olmak üzere, her çeşit deride kullanıma uygundur.

Uygulama:Likit bir ürün olduğundan sprey tabancı ile 2.5 atm ve 0.3/0.5 mm başlıkla objeye 20 cm mesafeden uygulanmalıdır.

Renkler: ✔ Naturel ✔ Renkli


Antik Deri Boyası

Antik Finish

Solvent bazlı kendinden parlak özelliği olan bu ürün, uygulandığı objeye ipeksi bir görünüm ve yüksek parlaklık verir. Her çeşit yumuşakderi için uygundur.

Uygulama:Sprey tabancası 25 - 40cm uzaktan tutularak, 2 - 2.5 atm basınçta 0.3/0.5 mm başlık ile uygulanır. Kuruma süresi: 2 ila 5 dakika arasındadır. 12 ay boyunca dayanıklılık süresi vardır.

Renkler: ✔ Bütün Renkler


Solvent Bazlı Deri Temizleme Sıvısı

Diluente Speciale

Renkleri inceltmeye ve finisajda salpeter yapmakiçin kullanılmaktadır.

Saya Yumuşatma Sıvısı

Lily Ammorbidente

Her çeşit deriye esneklik kazandırır. Lily'nin uygulandığı sayada işlem hemen sonlandırılabilir ya da bir sonraki işlem için devam edilebilir. Kırılmaları ve kırışıklıkları önlemek ve sivri veya yuvarlak şekillerin kolay birleşmesini sağlamak için gerekli bir üründür.

Uygulama:Buharlı ütü (fırınlama) ile kullanıldığında daha iyi sonuç verir. Fırınlamadan dolayı kaybolan yumuşaklığı deriye geri kazandırır. Hoş bir kokusu vardır ve deride kir veya leke bırakmaz. En hassas deriler için bile güvenle kullanılabilir.


Su İtici ve Süet Nubuk Koruyucu

Velvet Shield

Süet ve nubuklar için koruma sağlar ve yağ lekelerine karşı da koruma görevi görür. Uretimden önce kullanılırsa, açık renkler için koruma sağlar. Ayrıca, dolgun nubukların finisajı için de çok uygundur.

Uygulama:Bu ürün sprey tabanca ile uygulanmalı ve kurumaya bırakılmalıdır.

Renkler: ✔ Natürel

Parlatma Mumu

Art. 1010, 1020, 1029

ART.1010: Son işlemlerde, ART. 1020 ile kullanılmak üzere uygundur. 500 devirde döner yün fırça ile çalışılabilir.
ART.1020, 1029: Tabaklanmış deri, deri ayakkabılar, deri ürünler, tabanlar ve ökçelerin finisajında kullanılabilir. ART. 1010 ile birlikte kullanılması uygundur. 600-900 devirde döner pamuk fırça ile çalışılabilir.

Datasheet I Datasheet II


Dolgu Mumu

Abrasive Wax Marmo BN

Tabaklanmış derinin, deri ayakkabıların, deri ürünlerin, tabanların ve ökçelerin finisajında kullanmak için uygundur. Penetrex77ile birlikteuygulanabilir.

Uygulama:Döner pamuk fırçada dakikada 600-900 devirde çalışılabilir.

Datasheet


Parlatma Mumu

Carnauba Wax Penetrex 77

Parlatma mumunun son işlemde Marmo BN ile birlikte kullanılması uygundur.

Uygulama:Döner yün fırça ile 500 devirdeuygulanabilir.

Datasheet

Su İtici Deri Yağı

Wrens Dubbin

Ağır deriler ve endüstriyel botlar, spor ayakkabılar ve spor giyimde; futbol, rugby botları, golf ayakkabıları, avcı, dağcı ve balıkçı botları ve bu sporlarda kullanılan deri ekipmanlarda kullanılmaya uygun bir üründür. Dubbin; yumuşak ve elastik deriler için, içeriğinde su dayanıklılığı, bakım ve korumabarındıran bir malzemedir.
Uygulama: Ayakkabıdaki kiri ve çamuru temizledikten sonra, ürünü bez veya fırça ileyüzeye yedirin.
Renkler: ✔ Natürel ✔ Siyah

Datasheet


Su İtici Deri Yağı

Leather Oil

Bu ürün deri, spor ayakkabı, koşum vb. materyallerin su geçirmezliğini sağlamak ve onarmakamacıyla kullanılan birüründür.

Uygulama: Boya fırçası veya normal fırça ileuygulanabilir. Bazı ayakkabıüreticileribu malzemeyi, sprey ile de kullanmaktadır. Bu gibi durumlarda, sprey tabancası düşük basınçta ve iyi bir başlıkla kullanılmalıdır


Su İtici Deri Yağı

Ducklink Pull Oil

Yağlı derilerin finisajında “çekme” efektini sağlayabilmek için kullanılan bir üründür. Su geçirmezdir, deriye elastik ve yumuşak bir doku verir. Casual ve spor ayakkabıların finisajında kullanmaküzereuygundur.

Uygulama: Sprey tabancası ile uygulanır. Kurumaya bırakılır ve elde yada döner at kılı fırça ile fırçalanır.
Renkler: ✔ Natürel

Eva Gölge Boyası

Pingo Plunge

Bu ürün deri ve kösele tabanlarda kullanılmak üzere uygundur.

Uygulama:Sprey tabanca, sünger veya boyanın içine 15 - 20 saniye süreyle batırılarak uygulanır. Ayrıca, taşlanmış tabanlara nubuk efekti sağlamak için ve sırçalı deriye şeffaf efekti vermek için uygulanabilir.
Renkler: ✔ Natürel ✔ Renkli


Ökçe Kenar Pianta Boyası

Pingo Art.1835

Taban, kenar ve ökçelerde kalan cila lekelerini kapatmakta kullanılan bir üründür. Kuruduğu zaman derinin renk tonunu değiştirmez. Hem sıcak hem de soğukolarakuygulanabilir.

Uygulama:Genellikle parlatılmış kenarlar döner keçe fırça ile veya Carnauba mumunu kullanarak deri fırça ile kullanılır. Bu uygulama esnasında, fırçaya iyi bir basınç uygulanırsa, ürün ayakkabı kenarına geçirilir. Daha sonra, mum kullanmadan at kılı fırçası ile fırçalanır. Şekil verilen ayakkabı tabanlarına; demir veya silindir profiline karşılık gelen döner freze ile uygulanabilir.
Renkler: ✔ Natürel ✔ Renkli


Ökçe Kenar Pianta Boyası

Pingo Art.1855

Alkol bazlı bu boya deri altını ve fiber ökçeleri boyamak için kullanılan bir üründür.

Uygulama:Fırça ile uyguladıktan sonra, kurumaya bırakılır. Topuklarda farklı seviyeleri eşitlemek için iyi bir zımpara ile parlatılır ve renk sabitlenir.
Renkler: ✔ Natürel ✔ Renkli


Su Bazlı Kösele Alt Boyası

Pingo Art.1860

Kösele tabanları boyama için kullanılır.

Uygulama:Deri ve parlatılmış tabanın üzerine hava tabancası ile uyguladıktan sonra, kurumaya bırakılır. Bu aşamada, mat efekt uygulanması tavsiye edilir. Eğer daha parlak bir sonuç istenirse, pamuk fırça ile neutral veya renkli Abrasive mumu kullanılır ve daha sonra, Carnauba mumu yünfırçaya yedirilerek fırçalanır.
Renkler: ✔ Natürel ✔ Renkli


Deri Kenar Boyası

Pingo Art.1800

Deri kenarlarını boyama, ayakkabı, kemer ve çanta derilerinin kesilmiş kısımlarının finisajında kaplama yapmak için kullanılır.

Süet ve Nubuk Canlandırıcı

Velvet Renew

Süet ve nubukları canlandırmada kullanılan bu ürün, derinin orijinal rengini de ortaya çıkarır. Yumuşaklığı ve fırçalanmış gibi görüntüsüyle deriye değer katar.

Uygulama:Bütün yapıştırıcı lekeleri ya da diğer kirler temizledikten sonra, 3-4 atm basınca ayarlanmış hava tabancası ile uygulandıktan sonra kurumaya bırakılır ve sentetik bir sünger yardımı ile çalışma tamamlanır.
Renkler: ✔ Natürel ✔ Renkli

Datasheet


Süet ve Nubuk Canlandırıcı

Velvet Renew DC-100

Süet ve nubukları canlandırmada kullanılan bu ürün, derinin orijinal rengini de ortaya çıkarır. Yumuşaklığı ve fırçalanmış gibi görüntüsüyle deriye değer katar.

Uygulama:Bütün yapıştırıcı lekeleri ya da diğer kirler temizledikten sonra, 3-4 atm basınca ayarlanmış hava tabancası ile uygulandıktan sonra kurumaya bırakılır ve sentetik bir sünger yardımı ile çalışma tamamlanır.
Renkler: ✔ Natürel ✔ Renkli


Deri Parfümü

Velvet Shampoo

Süet ve nubuklar içinşampuan olan bu ürün, Neutral rengi süngerle uygulandığı takdirde deriyi yıkar ve üretim esnasında oluşan lekeleri temizler. Yapıştırıcıyı veya zamkı çıkartmaz. Sprey tabanca ile uygulandığında derinin yumuşaklığını, orijinal rengini ve kalitesini ortaya çıkartmaktır. Farklı tonların rengini eşitlemek ve olası sorunları gidermek için kullanılabilir.

Renkler: ✔ Natürel ✔ Renkli